2011-04-27, 13:33
  #1
Medlem
Ja som rubriken sger, kan jag mixa dem tv? Har mkt morfin och ngra citodon och tnkte att det kanske kunde boosta ruset lite om man jag tog 3styck kanske.
Citera
2011-04-27, 14:32
  #2
Medlem
darkseverins avatar
Jod, men brja med kodeinet d det inte r ngon id att fylla p med kodein senare. Tror dock inte att det blir mycket bttre n bara morfin, kanske billigare.
Citera
2011-04-27, 20:05
  #3
Medlem
FISKISCHs avatar
kodein omvandlas till morfin i kroppen, fast en mindre mngd n du intagit. Brja med kodein om det ska vara ngon mening. 3st citodon kommer inte gra ngon skillnad om du redan r pverkad av morfin.
Citera
2011-04-27, 21:25
  #4
Medlem
ah jag hade bara 4 citodon kvar s jag slngde i mig dem, vet inte om det gjorde nn skillnad eftersom jag redan var pverkad av morfinet men aja
Citera
2011-04-27, 22:36
  #5
Medlem
Windom-Earles avatar
Rkna med att ca 10% av kodeinet omvandlas till morfin i kroppen. I ditt fall, av 4 Citodon, s blir det runt 12 mg morfin. Sjlv knner jag av ruset vid runt 30 mg morfin. Sen har iof. kodein i sig en smrtstillande effekt, men den r nstan frsumbar.
Citera
2011-04-28, 11:43
  #6
Medlem
darkseverins avatar
Knns ondigt att blanda de tv, men om man insisterar s br man ta kodeinet frst ett tag innan morfinet.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in