Citat:
Ursprungligen postat av
soet-goete
Många i den här tråden verkar ha växt upp helt utan kvinnor i sitt liv och jag tycker synd om er. "Alla kvinnor är horor" Hur man kan säga så om sin egen mor, syster eller dotter övergår mitt förstånd.
De är såna idiotjævlar som går och gör sjuka grejer mot traffickingoffer; Publicerat lördag 16 maj kl 17.40
”18 sexköpare har gripits i veckan i polisens tillslag mot flera lägenhetsbordeller. Och de drabbade kvinnorna har erbjudits stöd genom bland annat ideella stödboenden.
– Kvinnorna som kommer till oss mår väldigt dåligt, vi har just nu fullt i våra skyddade boenden i Sverige. De senaste som kom till oss, den ena av dem varken äter eller sover och hon har skador i munnen efter att ha blivit tvingad till oralsex. En annan kvinna hämtade vi på sjukhus, hon var alltså inlagd innan hon kom till oss, säger Josefin Appelqvist till P4 Extra.”
Jag undrar om Paolo Roberto var en av de männen som begick extra våld (ovanpå den betalda våldtäkten) mot de stackars kvinnorna?