Flashback bygger pepparkakshus!
2020-05-17, 19:14
  #9817
Citat:
Ursprungligen postat av intermittentexplosivitet
Impulsiv. Han pratade ju med TV4 bara någon timme efter att han kommit hem, det snurrade nog rätt bra i huvudet på honom...
Åsså är han ju gammal boxare. Inte alltför smart. Många slag mot skallen.
Citera
2020-05-17, 19:14
  #9818
Medlem
Var precis inne på mrkoll som hittills 3314 andra också varit som är nyfikna på Paolo Roberto.
Står att han är förekommande i ett eller flera ärenden som avser brottsmål där han åtalats,är det någon som vet vilka brott han begått?
Ber om ursäkt om det redan skrivits om detta i tråden,men tacksam om någon kan upplysa om detta.
Citera
2020-05-17, 19:15
  #9819
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av EnVarld
Kvinnor i sexköpsrazzia pressas och utnyttjas” säger polisen till SVT. ”Flera av kvinnorna som polisen kom i kontakt med kommer från Europas fattigaste länder. Ofta har de tvingats hit genom hot och utpressning.”

Vilken fiktion sen då! Det är allmänt känt av alla förutom såna stolpskott som dig att flera av traffickingoffren har TVINGATS till det! Men ni torskar vill gärna blåneka att ni ev. våldtar stackars tvingade tjejer.

Hahaha, du är så blåst! Lilja4ever är en fiktionell film. Ja, det finns ett fåtal som är offer för trafficking, det händer i många branscher.

Du kan ju se på O Negócio om du är så förtjust i filmer och serier.

https://www.google.com/amp/s/www.dai...ROSTITUTE.html
Citera
2020-05-17, 19:15
  #9820
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av EnVarld
Polisen i Sthlm sa ang. razzian i torsdags som Roberto Paolo åkte fast ”Ofta har de tvingats hit genom hot och utpressning.” Sen om du väljer ta upp en eller annan som själv åkt till Sverige för prostitution är en helt annan femma. Men trafficking och människohandel betyder tvång, utpressning och våld!

Jag kommer ignorera dig nu för att du är en äcklig torsk som försöker ljuga för dig själv att du aldrig har skadat kvinnor. När du betalade för våldtäkterna. Hejdå din mycket fula torsk! Snacka med vinden. Ha det!


Men dom lägger inte stora resurser på att utreda och åtala så snacka går ju också från polisens håll.
Prio måste väl ändå vara att komma åt dom här jävla asen som tvingar hit dom här tjejerna? Socialdemokraternas 3 kvinnor var ute i går och vill fängsla sexköparna. Jaha, men dom grova brotten då där dom här tjejerna inte kom ur slaveriet där dom tvingas resa och sälja sex för att andra vill ha pengarna.
Citera
2020-05-17, 19:15
  #9821
Medlem
lakritcs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av HanSko
Elin har tagit bort på Facebook att de är i ett förhållande nu! Verkar inte gå nå vidare för dom att bygga upp relationen än så länge!
Svårt att spekulera i, men tvivlar inte på att PR har ett gott hjärta. Impulsiv ibland. Kvinnor brukar gilla känslosamma män så de kanske hittar tillbaka till varandra om det någonsin fanns ett djupare band mellan dem.
__________________
Senast redigerad av lakritc 2020-05-17 kl. 19:20.
Citera
2020-05-17, 19:15
  #9822
Medlem
MuhamtaCurrys avatar
Citat:
Ursprungligen postat av lakritc
En sak jag aldrig begrep var hur PR kunde sätta sig med TV4 och tala ut om detta. Inte en tanke på att först och främst kontakta en advokat för råd? Hål i huvudet.

Proffsboxare....slag mot pannloben år efter år. Det blir inte en Einstein efter karriären.
Citera
2020-05-17, 19:16
  #9823
Medlem
Alla som vill veta vad vilken skitig bransch Paolo stöttade genom sitt besök ska kolla på
filmen LILJA FOREVER

jag såg den för 10 år sen, men är skärrad än idag när jag tänker på den,,
ushh stackars människor

https://sv.wikipedia.org/wiki/Lilja_4-ever

Citat:
Om filmen
Lilja 4-ever är en film om människohandel. Handlingen är löst baserad på Danguolė Rasalaitės livsöde — Rasalaitė var en 16-årig flicka från Litauen som såldes som sexslav i Sverige under slutet av 1990-talet. Hon tog sitt liv genom att hoppa från en bro i Malmö.
__________________
Senast redigerad av Stina2017 2020-05-17 kl. 19:18.
Citera
2020-05-17, 19:17
  #9824
Medlem
Fillesnors avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Browser
Hon lämnar inte för det hade hon gjort redan nu i så fall. Hon blir kvar det är mitt tips.

Aldrig om statusen, bostaden och pengarna försvinner.
Citera
2020-05-17, 19:17
  #9825
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av HanSko
Elin har tagit bort på Facebook att de är i ett förhållande nu! Verkar inte gå nå vidare för dom att bygga upp relationen än så länge!

Radikalfeministerna utövar troligtvis massiva påtryckningar på henne, hon vill lugna pöbeln.
Citera
2020-05-17, 19:18
  #9826
Medlem
hardusettminapas avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Snuttis73
Med tanke på det ivriga försvaret för Paolo Roberto här inne undrar man hur utbrett det är med sexköp bland alla incels på FB.

Just snygg ny fanbase han skaffat sig - kvinnohatare, beundrare av Breivik och försvarare av Anders Eklund-typer. Är han nöjd tro?

Om man köper sex är man väl inte längre incel?

Men ja, troligen är det en hel del män som köper sex. Förstår att det är jobbigt för dig att inte få ha total kontroll över den manliga befolkningen, men det är bara att förhålla sig till.

Btw, om man är s k "incel", då är det väl inte konstigt att man går till prostituerade?

Och "kvinnohatare" - vad är fel med att vara det? Sorry men Kvinnor är inte immuna mot kritik, även om du som svensk kvinna så klart hjärntvättats till att tro det.
Citera
2020-05-17, 19:18
  #9827
Medlem
Zaedrewss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Stina2017
Lägg ägg i farfars skägg att han skulle "kommit på det när polisen informerade" vid gripandet.


Bara att leta fram nåt uttalande han (ev) gjort om människohandel tidigare, för att bevisa att han visste lika mkt som alla andra i sverige.
Finns säkert i nåt klipp.

Men det återstår. Det måste varit människohandel också. Inte troligt att det var så. Hon var här och tjänade bra med stålar av egen fri vilja. Utöver det om nu en åklagare tar upp denna anmälan och han kommer in på förhör så är det ju bara som GW skriver att neka. Han hade ingen aning om det. Rätten kan ju inte direkt gå efter vad han sagt i TV4 utan det som räknas kommer ju bli vad han säger i eventuellt förhör.
Citera
2020-05-17, 19:19
  #9828
Medlem
Alltså lol, det här måste vara historiens största överreaktion alltså. Man kan tro att Paolo gått och kidnappat, våldtagit någon random unge och sen styckat kroppen.

Vem fan är pk-pöbeln att säga att fnasket i detta fall är ett offer? Hon kanske är skitnöjd med de pengar hon tjänar. Hon kanske inte har lust att gå på soc eller tigga som en jävla rumänsk zigenare. Nä, svennebanan ska vara kränkta ÅT henne, precis som de ska vara kränkta åt invandrare som inte ens bett om det. Ni är fan patetiska. Alla hycklare nu som ska visa sin moraliska överlägsenhet lol sen sitter de hemma och runkar till barnporr eller köper kläder på HM tillverkade av barnarbetare vilket de är väl medvetna om men skiter i då det är billigt.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in