Jag vet, smaken är som baken och det är långt kvar till våren men visst blir min Dragstar så mycket coolare med ett mer rakt styre än det böjda som levereras med hojen?
By the way.. Om jag köper ett rakt, hur brett bör det vara? Originalstyret är 80cm brett. Ska jag ha samma eller kanske gå upp till 90 alternativt 100cm?
Rakt är skithäftigt. Eller rakt och rakt, det skall ju vara några graders vinkel bakåt men jag tycker inte att du skall ha bredare utan ta ungefär samma som originalet.
Rakt var fan så mycket coolare. Annars kan du ju köpa ett crosstyre. Jag hade slängt på ett fatbar right away haha. Skit i om det sitter på en glidarhoj, crosstyre är alltid the schnitzl fritzl.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!