Citat:
Ursprungligen postat av
DoktorNo
Kanske en demenssjukdom och även en lungsjukdom men framförallt led han av långskriden homosexualitet...
Jag tror inte att homosexuella är pederaster i högre grad än heterosexuella män eller kvinnor... Snarare kan det vara vanligare bland heterosexuella.
Homosexualitet är ingen sjukdom, det är inget som går att bota, och det är accepterat bland de flesta normala människor. Jag har inte några problem med att folk är homosexuella, däremot så är det synd om dem som inte törs leva öppet med det.
Bosse har givit sig på någon utan att den har varit med på sex, och framför allt så är det ett barn som han har givit sig på. Troligtvis så finns det en massa grabbar här i Sverige som har blivit offer för hans pedofili om det är det han lider av.
Jag hoppas att han har kontrollerat sina sjuka lustar tidigare, och att det här är hans första o sista offer, men tyvärr så finns det nog fler offer från tiden han var sexuellt aktiv.