Dom var dom igång igen, dom troliga vinsterna på mycket kort tid som vinns av samma användare
Men det är enligt support som vanligt bara nån som har jättetur...hela tiden då eller? Hahaha, det är fan komiskt.
Det är flera dagar i månaden det ser ut såhär (urklippt från casino red nyss hos Betsafe)
jag har aldrig haft problem hos betsafe jag skrev ut 45000 förra året ..Då krävde dom id handling men när jag skickat in de fick jag pengarna på 2 bank dagar...
Jag har med hjälp av en insättning på 1000 kronor och motsvarande bonus vunnit ihop runt 8000 på betsafe. Jag har bara ett konto, och det har jag skapat här hemma.
Dock vet jag att jag en gång råkat logga in på betsafe via vpn. Kan det bli strul vid utbetalning från mitt konto eller gäller IP-reglerna vid bonus bara när man skapar kontot och inte om man någon gång loggat in från samma som någon annan som utnyttjat bonusen?
Vet dessutom att mitt dynamiska ip har ändrats en gång sen jag skapade kontot.
Ditt konto har stängts efter migrationen. De pengarna du hade i kontot har dragits från ditt konto.
Med vänliga hälsningar,
Filip
Betsafe Kundtjänst.
"RI-FA": Vad innebär detta??
Lars: Ett ögonblick så skall jag undersöka det.
"RI-FA": ok
Lars: Detta kontot öppnades efter migrationen, kontot blev stängt för fraud 18/08/2009 och skall inte varit öppnat igen. Kontot är permanent stängt och kan inte öppnas igen. Anledningen till att det blev stängt för fraud är att du gjorde insättningar till oss och förlorade, sedan gick du till din bank och fick dem att återbetala pengarna du hade satt in till oss vilket givetvis inte är lagligt.
"RI-FA": ööh? jag har inte gjort det
"RI-FA": Jag har inte ens gjort insättning på eran sida så vitt jag vet
Lars: Jo, det var längre tillbaka i tiden och du kommer aldrig få spela mer här.
"RI-FA": Jag har inte gjort det.
"RI-FA": Och jag skiter fullständigt i om jag får spela hos er mer men jag vill ha mina pengar.
Lars: Det är bekräftat i vårt betalningssystem som ekonomiavdelningen har hand om, det är högst olovligt och är fraud så du är absolut inte berättigad att spela hos oss. Givetvis kommer inte några vinster heller från freespins att delas ut.
"RI-FA": Kan jag få ett telefonnummer eller en mailadress till en ansvarig som jag samt min advokat kan kontakta?
"RI-FA": Jag har INTE gjort något fraud hos er så är det bara
Lars: Skall kika på det, ett ögonblick bara.
"RI-FA": ok
Lars: Ekonomiavdelningen informerar att ärendet är avslutat vill du ha ytterligare kontakt kan du kontaka vår licensutfärdare via http://www.lga.com.mt.
Lars: Finns det något annat jag kunde hjälpa dig med idag?
Efter detta kopplade han bara ner chatten.
Jag bör kanske tillägga att jag har aldrig gjort en insättning på Bet"safe".
Vad kan man göra nu? Bara låta det vara och inte rekommendera sidan till någon? Kan man gå vidare på något sätt eller är det meningslöst?
Älskar hur säret skriver ''fraud'' istället för bedrägeri.
Massa skit mot FB-användare från betsafes sida sen dom blev uppköpta så jag funderar på att radera mitt konto där nu när deras freespins suger kuk också. Går det?
Fy fan.. blir tokig av att bara läsa det. Tycker jag läser sådana här skräck historier överallt om det där bolaget. Hoppas verkligen ingen här spelar hos dom!! Skulle inte våga ha en krona där, måste bli svartlistat. Trist läsning igen om betsafe.. Lider med dig. /Mvh
Älskar hur säret skriver ''fraud'' istället för bedrägeri.
Massa skit mot FB-användare från betsafes sida sen dom blev uppköpta så jag funderar på att radera mitt konto där nu när deras freespins suger kuk också. Går det?
Hur mycket pengar rör de sig om?
Haha, håller med dig. ja mitt konto är ju redan borta så det problemet är ju ur världen. 3000kr, inga jättesummor men ruskigt irriterande.
Betsafe kan fortfarande suga min kuk
Tänker köra en sådan spoiler i varje inlägg på FB tills jag får mina pengar
Fy fan.. blir tokig av att bara läsa det. Tycker jag läser sådana här skräck historier överallt om det där bolaget. Hoppas verkligen ingen här spelar hos dom!! Skulle inte våga ha en krona där, måste bli svartlistat. Trist läsning igen om betsafe.. Lider med dig. /Mvh
Bara att ge dom dålig reklam. Kanske Aftonhoran tar tag i det tills slut så alla Svenssons byter sida och de konkar. Önsketänkande.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!