Citat:
Ursprungligen postat av wakkawalla
Jag ber om ursäkt att jag inte läst hela rapporten, men eftersom jag är i din ålder och umgås med tanken att köra året runt vill jag passa på at fråga.
Jag är ju på kur nu, men 750 mg/5d testo och 500mg/5d deca.
Min tanke är att cruisa mellan kurerna, och att lägga sig på en så låg nivå att kroppen får en chans att vila, samtidigt som välmåendet är kvar, libido finns där, man kan hålla kvar ökningar på gym.
Frågan är, vad anser du är en bra cruisedos?
Talade med dinp bland annat idag, tror de har en mer byggaraktig tänk kring det hela. För de talade om pct, av ibland, cruise på minst 250 i veckan, byggarna kör 5-600 i veckan ett kort tag, sedan upp på monsterdoser igen. Ingen deca på cruise.
Själv funtar jag ju lite på att kanske 125 mg testo resp deca i veckan kunde vara en bra cruise.
Och inte fan kör man pct om man är på året om?
Hej du!
Nu betraktar jag mig fortfarande som nybörjare på ASS och här inne finns personer med betydlig mer kunskap och erfarenhet. Med det sagt så ska jag försöka ge några vettiga svar.
Ligger du på året runt så finns det ingen anledning att köra pct.
Jag tar i första hand testo som hormonterapi och mår utmärkt på 250mg var 10:e dag. I höst ska jag återigen kliva upp till 500mg ew. Därefter blir det terapi igen e10d.
I ditt fall så tror jag att just 250mg varje vecka vore en skön cruise. Antigen bara i form av testo eller som du tänkt, en 50/50-mix testo och deca.
Möjligen skulle du kunna köra 250mg testo OCH 250mg Deca som cruise.
Vad säger ni andra??
MVH // Ivan