Citat:
Ursprungligen postat av Doneforlife
Tänkte baxa ett sexpack cider på ica. Mina kompisar har gjort det förut men vad ska jag tänka på? Det är ju knappast någon idé att dölja det, det är ju bara att ruscha direkt eller?
Är skyldig en polare 7 st eftersom jag tog de själv från han. Kan inte köpa på systemet än (är bara 18) och pallar fan inte betala 50 kronor för nån jävla skitcider.
Hahah... dricker ni er fulla på Cider från ICA? Det är ju patetiskt.
Testa att plocka cidern, sedan går du bara lugnt ut. Det är oftast ingen som lägger märke till något, men om dom gör det så är det bara att springa.
Har t ex gått in med tidningar och prylar i ICA-butiker för att sedan gått iväg utan att köpa något. Jag hade ju lika gärna kunnat plockat en tidning från tidningshyllan och gått ut med den? Ingen hade reagerat iaf.