Citat:
Ursprungligen postat av TimothyMcVeigh
På mobilsvaret hörs ju tydligt och klart en konversation mellan två män i förgrunden, detta måste ju tyda på att dom känner ETY, för man kan väl inte vara så iskall att man står 2 m ifrån och bara glor när en tjej blir våldtagen. Det måste helt enkelt ha varit fler inblandade men förmodligen hittar inte polisen dessa då fokuserar man på ETY ist efter alla klädfynd m.m som har gjorts.
Nåt jag reagerar på är att flera grannar har hört hennes gallskrik, en idiot stod ju och rökte på balkongen under ca 5 min när hon hör Elin skrika på hjälp, hur hjärndöd får man vara om man inte ringer polisen då?
Nåt jag reagerar på är att flera grannar har hört hennes gallskrik, en idiot stod ju och rökte på balkongen under ca 5 min när hon hör Elin skrika på hjälp, hur hjärndöd får man vara om man inte ringer polisen då?
Du är i Länsman grabben, what happens in Länsman, stays in Länsman.
Eller utskrivet på papper:
Länsman bebos av fattiga invandrare, folk som inte har bättre vett och ännu mer invandrare. Området har ghettofierats under många år och ungdomarna därifrån har tyvärr svåra bakgrunder och förpestade även min skolgång. I Länsmansgården så bryr sig INGEN om vad som sker eftersom att man inte vill ha problem (typiskt blatteresonemang) typ att någon faktiskt avkräver en socialt ansvar. Svenskarna är inte duktiga på detta heller, men i vårt sedermera bedövade samhälle så sluter människor sig. Då sker sådant här. Om man sett 1000 mord på tv de senaste månaderna så är man såpass avtrubbad att man inte tänker längre, särskilt inte om man kommer från den lägsta socialgruppen och har fått en offerroll redan från början. Lägg till klanbeteende, svassiga bilar och det faktum att polisen knappt vågar upprätthålla rättvisan (tex genom att kanske anta att den där skumma volvon som de bara passerade förra gången innehöll droger..men nejdå..de bara vinkade åt de två hoodsen och körde förbi) skapar en grogrund för rätt trista saker.
Angående skriken så kan jag säga så här: Det är MÅNGA gånger jag hört skrik och liksom dragit på mig superman kostymen för att sedan upptäcka att det är två 14 åringar står mitt i natten och lipar/skriker om något och genast blir jag besviken. Det är inte kutym idag att faktiskt hålla käften när det inte händer någonting, utan folk står och skriker av bara fan för ingenting.
Angående vad någon sa att hon var "hobbyescort", så tvivlar jag starkt på att det spelar roll i fallet men det gjorde antagligen att hon faktiskt var så dum att hon åkte genom Länsman på natten. För oss som bor i närheten så är det tio guds bud typ följande:
1. Ta bussen, gå inte
2. Aldrig ta buss/spårvagn i Länsman/Biskop/Svartedalen sent, eller öht om du kan undvika det
3. Tala aldrig med blattar om du inte måste
4. Kör inte bil i onödan i Länsman7Biskop/Svartedalen, eller var där öht. Det sänker din sociala status att ens synas där och chansen är att du kommer att bli förnedrad eller misshandlad.
5. Sätt dina barn i en skola utan invandrare och ge dem en framtid. Strunta i Tolered, Bjurslätt eller Svartedalen aka Blattefabrikerna. Dina barn kommer att få en mångkulturell utbildning och lära sig använda palestinasjal vilket drastiskt drar skam över din familj.
6. Låt inte dina barn utveckla förhållanden med invandrare oavsett mångkulturell ursäkt. Lär dina barn de genetiska skillnaderna mellan er och dem och att det faktiskt är bullshit att man kan vara med alla i den här världen. Jag lärde mig det och jag inser först nu att socialgrupp 1 är där jag hör hemma.
7. Ta tag i ditt barns problem. När de börjar hänga med invandrare och tuffa sig så är det dags att säga till dem. Tillåt inga ursäkter och skulle Machmoud och hans gäng försöka ändra på det, så ändra på deras ansiktsstruktur. Gör det även klart för deras klanfränder att de inte ska fucka med dig. Det är det enda som fungerar.
8. Det finns inget som heter försvenskat, bara förtäckt-svenskhat
9. Om någon invandrare försöker övertyga dig om sin förträfflighet, så ljuger de och vill utnyttja dig.
10. Rösta på SD och ta en öl. Glöm mångkulturen och bränn ett kort på Mona Sahlin. :P:P
