Flashback bygger pepparkakshus!
2010-09-19, 22:20
  #1
Medlem
Vippzors avatar
Tjena FB!

I fredags blev jag påhoppad utav 10-15 invandrare, jag hade mina polare med mig självklart men dem var cirka 25 st sammanlagt och dem blev bortputtade och bortslängda hela tiden när dem försökte komma åt dem som stod och slog på mig.

Denna händelse är självklart anmäld och så. Låg på sjukhus ett par timmar och gjorde röntgen och så. Jag mådde skapligt då efter omständigheterna. Förutom nu då jag har så jävla ont i nacke ner mot rygg och buksmärtor.

Kan jag få ut något smärtstillande på recept? Eller är det omöjligt? Om jag säger att jag har svåra smärtor i nacke och buk och har svårt att somna om nätterna.

Och vad kan man få ut för smärtstillande?
Citera
2010-09-19, 22:23
  #2
Medlem
Smurfkonto2010s avatar
OxyNorm tror jag skulle fungera, det är oerhört bra mot smärta i magen/ryggen. Fyra tummar upp av fem möjliga av Leila K.
Citera
2010-09-19, 22:27
  #3
Medlem
Vippzors avatar
Tror du att jag skulle kunna få något utskrivet?

Skulle verkligen vilja flumma lite
Citera
2010-09-19, 22:28
  #4
Medlem
Smurfkonto2010s avatar
Jag är absolut ingen expert, men fick OxyNorm efter en magoperation, och jag har aldrig haft bättre smärtstillande än den.
Citera
2010-09-19, 22:37
  #5
Medlem
SpirituzSanctis avatar
Tror du kan få tramadol, testa att boka möte med en läkare så får du se.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in