Expressens krönikör Linda Skugge vill vika ut sig i Café med ådror, ärr, finnar och hår. Det är värsta coola grejen för Café, men de är för fega, säger Linda Skugge.
De vill inte göra det för att deras läsare vill se "fräscha" bilder. Tror aldrig de går med på det, och skulle de göra det så drar sig nog Skugge ur det hela.
Kan tilläggas att boken som Skugge försöker lansera består av hennes privata dagboksanteckningar från början av nittiotalet. Det finns tydligen ingen övre gräns för hur intressant denna människa anser sig vara. En värdig representant för egocentrismen, eller hur det nu var Ursa uttryckte saken i feministforumet.
Hon hoppas nog i hemlighet att dom ska shoppa bilderna så hon ser snyggare ut än i verkligheten. Jag fattar inte varför tjejer ska hålla på och blotta sig hela tiden, är inte det lite perverst ?
Expressens krönikör Linda Skugge vill vika ut sig i Café med ådror, ärr, finnar och hår. Det är värsta coola grejen för Café, men de är för fega, säger Linda Skugge.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!