Citat:
Ursprungligen postat av T-80U
Bytte precis ut den värdelösa 100 mm kanonen på T-44 till 122 mm haubitsen eller vad det är istället. Värdelös reload time, men i övrigt piskar den skjortan av 100 mm. Jag var en idiot som spelade mängder av matcher med 100 mm!
Skriv för fan aldrig i chatten att du kör med den kanonen för då blir du kallad noob, MT ska ha snabbladdande kanoner

Kör med den kanonen själv och tycker den är skapligt konsekvent med skadandet, på avstånd mindre än 100m är det relativt enkelt att penetrera is-3 framifrån.
Citat:
Ursprungligen postat av KaptenKolv
Hahaha fan va rolig 100Y var. Jävlar va skada den gör...
~200mm pen och tier6, borde göra bra ifrån sig även mot tier8 vagnar.
Citat:
Ursprungligen postat av Ace Ventura
Var hittar man den (launchern)? WoT-forumet? Hemsidan? Läggs den ut bara när det är aktuellt eller går den att ladda ner redan nu?
Det kommer upp på hemsidan när testservern är redo, håll koll i tråden så brukar det alltid va nån som skriver om det, alla får 100 miljoner guld, 100 miljoner xp och 20.000 guld att gulla med så perfekt att testa premiumvagnar på också.
Citat:
Btw - coolt med en ny bana. Fast jag fattar inte varför de envisas med att ha berg (som inte går att åka på/använda) inne på banan (utmed kanterna)? Det ser ut så i alla fall? Det vore ju både roligare och bättre om dessa bara låg s a s "visuellt" just utanför bangränsen. Det är ju likadant på flera banor, dvs att vatten eller berg begränsar och minskar ner "spelytan". Helt i onödan kan man tycka.
DÅligt försök att ersätta den röda tråden med "naturliga" avgränsningar men just den banan såg det rätt fånigt ut, som att slåss i en gräddskål typ.