Citat:
Ursprungligen postat av patwotrik
Det ligger en del i det. I stort är inte Linux svårare, men allt är ju nytt. När saker krånglar byter man lätt tillbaka. Mitt tips är att avinstallera Windows helt och kör enbart Linux en tid. Jag har nu efter några år installerat Windows igen, men bara för spel. Nu blir jag irriterad så fort jag måste vara i Windows istället för Linux.
Tja mitt inlägg vart egentligen mest för att ge honom en spark i röva, så han visade lite fan anamma att han klarar av det, men TS har inte bemödat sig svara mer i denna tråden. Jag vet inte hur detta har slutat, hoppas bara att han tar sig själv i kragen och har lite tålamod.
Varför jag skrev som jag skrev är för att jag har sett många som har gjort ett försök och gett upp ganska omgående för att allt inte fungerande enligt önskemål. Jag vet också att allt är inte givet och inte självklart när man byter till ett annat OS allra första gången, men man måste ha tålamod.