Nu sitter jag här, lite mer än ett år senare, och är fortfarande helt förälskad i min Vaio som har fungerat klockrent sen dag 1. Högtalarna var ju inget vidare och pekplattan gillar jag fortfarande inte, markören kan hoppa lite hursomhelst över skärmen då och då när man använder den i vissa sällsynta fall.
Men allt annat, underbart! Kör hårt Sony!
Med den här bumpen och posten vill jag egentligen bara tala om att Vaio är ett skitbra märke och det blir ett givet köp även nästa gång!
Nu vet jag ju också att bumpar på gamla trådar rent generellt inte är så omtyckt av känsliga människor och sådana som inte kan kolla datum på trådar/läser tråden innan de postar. Men jag ville göra en liten uppföljning och tala om min erfarenhet av laptopen sedan jag skaffade den.
Jag köpte mig en sony vaio förra veckan... att det blev just den är för att den passar de kraven jag har på en dator. kraven är inte så stora, för jag är inte den vassaste kniven i lådan när det kommer till datorer...
men jag vill fråga alla som känner till sin sony vaio väl, för det gör inte jag ännu...
det följde med en specialfunktion samt en knapp på denna modellen som heter Quick web access...så om jag trycker på denna snabb-knapp så får jag tillgång till internet på bara några sekunder.
jag använder denna ibland när jag har bråttom, men är det någon som vet vad det är för "sorts" internet jag kommer ut på när jag quick webbar???
för alla samtliga sidor ser inte ut som de gör när jag startar upp datorn men vanliga on/off-knappen...
mitt skrivbord syns inte utan jag kommer direkt ut på nätet till sidan msn???
detta verkar inte vara samma internet alls...
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!