Bara lite snabb info!
jag går dagligen på Sobril, Imovane samt Voxra.
Drack igår, började vid kanske 19.00. Drack kanske 3/4 av en 70s vodka och 2 öl på 2 timmar.
Vid kanske 21.00-22.00 så började jag göra kaskad spyor i random gränd, och var då tvungen att dra hem. Efter detta har jag minnesluckor, men jag vakna hemma kl 06.00 och mår väl hyfsat okej - antagaligen för att jag spytt upp all alkohol... Ja inte bara i gränden utan också i min säng

.
Kan inte få ner någon mat eller vätska utan att kasta upp det. Det var väl något halvår, år sen jag drack så mycket så snabbt (för mig), dvs, jag är en ovan suput.
Nu till det jag tänkte fråga.
Har även spottat blod, men jag antar, och hoppas, att det bara är ett litet magsår? Gör varken ont eller något. Vill ju dricka och så, men då jag spyr upp allt har jag gett upp med det tills senare.
Men jag är lite orolig, då jag vet att man egentligen inte ska dricka mer än måttligt när man går på Voxra (bupropion)
Några tips på vad jag kan göra för att minska obehaget? Vill inte ta några benso eller något då jag antagligen bara spyr upp det ändå.
Tips som att röka cannabis eller ta den i tvåan (NEJ jag tänker faktiskt inte mecka en rövpanna)
undanbedes