Citat:
Ursprungligen postat av lugna ner dig
Kunde tänka mig det
Men det är ju sjukt bra, då kanske man får lite pro-tips!
Hur är det med kontrollanter? Står dom vid varje km och kollar så man klunkar sin öl eller hur är det egentligen?
Kontrollerna är i stort sett bara att man går fram och slänger sin flaska i en sopsäck och knallar vidare. Är mer av en kul grej än en supertävling!
Men visst är det så! Ibland fick jag inte druckit upp min öl till nästa station. Då är det bara att ställa sig och klunka innan man knallar vidare.
Finns folk som har med sig cykelvagnar med musik på och förra året var det sånt kanonväder! Solen lös, men inte varmt. Rekommenderar verkligen detta. Riktigt roligt event!
Kommer inte riktigt ihåg, men tror att jag gick på runt 5-6h. Men då stannade jag (de flesta andra) och åt lite i ett samhälle man går igenom
Kan ju säga att du är bra mör när du kommer hem igen

Som någon annan sa går man ju ganska mycket mer än man behöver. Träffar någon, går tillbaka och möter någon osv osv.. Letade mig ut på krogen på kvällen där, men gick hem tidigt, eftersom jag höll på att somna