2009-12-07, 21:21
  #25
Medlem
Snövits avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Psyko-12
Actually, soft deletes kan mods och admins se, och återställa. Dock om man tar bort tråden fullständigt så... är den borttagen. Kan inte återställas så länge inte någon admin/tekniker har en backup av databasen där tråden finns.

Moderatorer kan inte hårdradera en tråd endast mjukradera.
Citera
2009-12-07, 21:34
  #26
Medlem
ÅnkelGunnars avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Enity
Jahapp då vet jag det till nästa gång om jag skulle orka skriva ett pm till någon moderator.
Men jag tycker fortfarande det är fel väg att behöva gå.
Frågar du mig så är rätt sätt att gå att se till att inte begå ett regelbrott över huvud taget. Då slipper man det här problemet helt och hållet.
Citera
2009-12-07, 21:51
  #27
Medlem
Makss avatar
Tyckte att tråden vart grymmt skön, undrade lite över om det var det att filmen i tråden tog ganska mycket plats i media (radio framförallt) som denne raderades? och därmed dödade intresset för tråden totalt. men så var tydligen inte fallet.

ber moddsen att hålla oss underrättade. Tack på förhand!
Citera
2009-12-07, 23:00
  #28
Medlem
Carl Hamiltons avatar
Citat:
Ursprungligen postat av epost72
Du kan PM:a vilken moderator du vill i aktuellt forum. Alla moderatorer kan se de mjukraderade trådarna, och om jag förstått det rätt så syns även som gjort den senaste åtgärden.
Du har så rätt.
Citera
  • 2
  • 3

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in