Citat:
Ursprungligen postat av Rubarth23
Jerry Bengtson såg ganska bra ut på dagens träning, visade helt klart tendenser till skillnad från en viss Clecio.
Spelarna var jävligt taggade och man hörde Vittu (stavning? Fitta på finska iaf) från Tomi, Fucking cunt och en stenhård spark i stolpen och Fitta från Viktor Lundberg efter en förlust på tvåmål.
Bojan känns mer barnslig då han gör en dålig insats och skjuter iväg bollen en bra bit bort.
För övrigt syns det tydligt att Clecio är hackkycklingen bland spelarna. Bojan gnällde rätt mycket, Tomi och Viktor vid en sekvens också.
Lundberg var bäst idag.
Sedan var jag på BP-Häcken idag där John Guidetti gjorde mål, och han gjorde en bra insats i övrigt.
Charlee Mian skrev på Blackbeat tidigare att han inte hade platsat i AIK, då kan jag säga, jo det hade han.
Den där Jerry kan bli ett fint nyförvärv då kan kommer från en mycket bra säsong. Men det kan även bli för stor omställning för att han ska lyckas på en gång. Dock så förstår han väl svenska och det är ju ett plus.
En sak jag undrat över är hur ni gnagare ser på Bojan för tillfället.Jag antar att han var hyllad av rang förra året med tanke på aikås genuina säsong och juggens enorma(?) kärlek till aik.
I år har han väl snarare varit en belastning med sitt sanslöst usla spel och tämligen pubertala beteende på och utanför planen. Är han fortfarande en hjälte eller vill många se hans tid i aik vara förbi?