Citat:
Ursprungligen postat av RaejserPulkan
Tja!
Tänkte låta min kreativitet bli sprayad på mitt festivaltält.
Någon som har några bra tips på sprayfärger?
Beror på vart du bor och hur seriös du vill vara. Du kan åka till Biltema och köpa/sno burkar, du kan beställa burkar från
www.highlights.nu (OBS måste vara mer än 6 burkar då), du kan kolla om du har en skatebutik eller liknande som säljer burkar i din stad.
Bor du i Stockholm kan du gå till en Highlights-butik och köpa en burk. Jag rekommenderar Montana White alternativt några billiga lackburkar av skitkvalitet.
Men annars är det faktiskt aldrig fel att ha sprayburkar hemma. Känner du dig för att avreagera dig i en avlägsen tunnel eller lackera om en fjärkontroll rosa, så kan du göra det.
Lycka till.
Edit: Reflekterade inte ens över att du postat ditt inlägg fel, den här tråden handlar om bläck och inte om burkar.