• 1
  • 2
2009-10-05, 23:45
  #1
Bannlyst
Tjena undrar om det finns en guide om hur man röker flugsvamp... Tack!
2009-10-05, 23:49
  #2
Medlem
dunderhokens avatar
https://www.flashback.org/sok/r%C3%B6ka+flugsvamp
2009-10-05, 23:50
  #3
Medlem
http://tinyurl.com/yamlxh9
2009-10-06, 00:18
  #4
Medlem
Månsans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Mansig
http://tinyurl.com/yamlxh9
En av inläggen som kom upp vid din sökning var rätt festlig. Känns ju inte helt nödvändigt att prova efter att man läst den:

Citat:
Flugsvamp
Nu är det såhär att jag rökte svampen för första gången igårkväll.. Hade även druckit några öl och rökt lagom med bul så jag var i fin form när jag rökte min bong.. vid 22.30 tiden..

Jag började känna mig snurrigare och snurrigare ju längre tiden gick.. Första timman var riktigt behaglig (lugn och fin och ett bra självförtroende hade man ) men sen kom illamåendet.. Jag somnade vid 00.30 och vaknade imorse vid 09.30..

Jag har bara mått så dåligt en gång i mitt liv och det var under en horse avtändning.. Det bara kröp i kroppen och magen var i uppror.. Spydde flera gånger.. det verkligen sprutade och vid ett tillfälle så råkade jag släppa en fjärt och då blev jag lite brun i kalsongen.. inte särskilt roligt måste jag säga.. Det kändes som om jag hade klamydia när jag kissade.. behöver jag fortsätta? Jag kommer aldrig röka flugsvamp igen!
2009-10-06, 16:36
  #5
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av dunderhoken
https://www.flashback.org/sok/r%C3%B6ka+flugsvamp
Har läst alla finns inga guider som beskriver hur man röker i en joint... Kna nån hjälpa snabbt? Ska ut o leta nu!
2009-10-06, 16:42
  #6
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av roxs
Har läst alla finns inga guider som beskriver hur man röker i en joint... Kna nån hjälpa snabbt? Ska ut o leta nu!
Låt istället det naturliga urvalet göra sitt och skit i alla guider och ät stora mängder flugsvamp rå.
2009-10-06, 16:51
  #7
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Månsan
En av inläggen som kom upp vid din sökning var rätt festlig. Känns ju inte helt nödvändigt att prova efter att man läst den:
Hahaha, har alltid varit väldigt skeptisk till svamp, och det där gjorde ju inte saken bättre! ^^
2009-10-06, 16:55
  #8
Medlem
sveningmars avatar
Gör det inte! Du kommer ångra det stenhårt dagen efter!
2009-10-06, 17:00
  #9
Bannlyst
Ej sluta tjata nu...
kan ni skriva hur man ska göra eller?
Jag vill röka i joint...
- Hur många ska jag ta?
- Hur hög grad i ugnen ska jag ha?
- Hur varmt ska det vara i ugnen?
- Ska jag ta hela svampen o torka o sen smula ner o sen röka?
- Går det bra o röka utan tobak?

Skriv allt jag ska veta... Ska dra ut nu o hitta några hoppas ni har skrivit till dess.

PEACE OVER & OUT!
2009-10-06, 17:02
  #10
Medlem
sveningmars avatar
HAHA
Du MÅSTE göra mig en tjänst sen att skriva hur du mår i morgon bitti!
2009-10-06, 17:10
  #11
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av roxs
Ej sluta tjata nu..[...]
Betyder det att vi skall fortsätta eller? Ordet 'Ej' är ju en gammaldags synonym till ordet 'Inte'. Därför kan man utläsa det där som "Inte sluta tjata nu".
2009-10-06, 17:12
  #12
Medlem
Macgarvers avatar
Citat:
Ursprungligen postat av sveningmar
Gör det inte! Du kommer ångra det stenhårt dagen efter!

Mjo men det där lider ju halva svenska befolkningen av varje Söndag.
Jag måste bara fråga om det finns någon eller vet någon som har upplevt något positivt av denna svamparnas herre och hur effekten kan arta sig?
  • 1
  • 2

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in