Hittade en dosa på mitt rum som säkert varit där i nån månad. Orkar inte springa ner till Sleven o köpa ny dosa. Är det "farligt" eller något dylikt att snusa hårda prillor?
När snus torkar bildas ett farligt ämne (komer ej ihåg namn) som fräter ungefär 20x mer än vad blött snus gör, du bör undvika torrt snus med alla medel! Droppar det inte om prillan så är den helt enkelt farlig.
Eller? Snusa på bara, inte lika gott men inte heller farligt
Att ens ta in en snus som inte rinner känns ganska vedervärdigt enligt mig och jag undrar också hur du skulle krama till prillan när den legat en månad
Att ens ta in en snus som inte rinner känns ganska vedervärdigt enligt mig och jag undrar också hur du skulle krama till prillan när den legat en månad
han snackar portion begriper du väl! !
__________________
Senast redigerad av Tinnituz 2009-09-13 kl. 02:21.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!