Citat:
Ursprungligen postat av
PaleontologistKid
Jag har besvarat detta innan, men eftersom det är rent spekulativt så ser jag ingen direkt mening med att diskutera just det egentligen. Men here we go: Men jag tror att vården (Örebro) agerade som dom gjorde mot slutet för att dom helt enkelt satt i en jävla rävsax. Jag tror att dom kände att dom låtit det gå alldeles för långt. Jag tror att dom inte ville remissa vidare mot ett nytt sjukhus på grund av att dom hade sina misstankar mot mamman men också för att dom visste att deras misstag (alltså att dom INTE gjort en orosanmälan tidigare) skulle uppdagas.
Ja du tror mycket du.
Men det finns inget som tyder på vad du säger stämmer i och med allt som har kommit fram.
Betee dig inte som att du blir orättvist behandlad. Du håller ingen skeptism mot dem när de har kommits på med att sprida falska uppgifter. Eller blivit påkomna med korruption.
Vad tänker du om det att de inte vill göra en utredning över den felbehandling de de gjort i flera år?
Eller det att de inte kallar på årskontroll? Hur går det ihop med den oron du "
tror" sjukhusen har haft mot Elsa?
Värst vad du är förlåtande mot sjukhusen som inte har skött sig och brutit mot patientsäkerhetslagen men är extremt nitisk i att hitta hur Victoria gjort fel trots att hon bekräftats vara sanningsenlig.
Jag tror att du faktiskt inte vill diskutera detta schysst.