Citat:
Ursprungligen postat av
subtleoak
Jo, det har du visst gjort. Att sitta och gilla inlägg där MZ beskrivs som ett svin och narcissist är väl om något att både håna och förminska honom. Du kommer inte undan det med dina svepskäl.
Sedan håller jag med Ottoplommon du verkar inte vilja förstå oavsett vilket språk eller vilka ord man använder. Du har ju dessutom suttit och förnekat helt uppenbara saker som alla i tråden själva kunnat se. Så vem som egentligen ”ljuger” här kan väl var och en bilda sig en egen uppfattning om.
Och angående CJ: nej, jag skrev inte att hon ”legat med en gift man”. Det är dina ord, inte mina. Jag hänvisade till vad mannens dåvarande partner själv har skrivit uttryckligen och offentligt. Försök åtminstone hålla isär det i stället för att lägga ord i min mun.
Det finns dessutom flera i tråden som redan har lagt fram det exakta datumet för när den här affären pågick.
Den lämnade kvinnan, Trudy Fountain, skrev så här på Facebook:”Here’s some new News….My Partner ended our relationship the week before Christmas to be with this woman. She knew we were together and she knew we had a child! I’d never heard of her before but knew she wasn’t a nice person! It seems most of Sweden feel the same!
https://www.facebook.com/nyheter24/posts/ciara-janson-och-m%C3%A5ns-zelmerl%C3%B6w-%C3%A4r-mitt-uppe-i-en-infekterad-skilsm%C3%A4ssa-nu-v%C3% A4dja/1314130614090479/
Hon skrev till och med rent ut när Måns friades:”Great News at least there's one she didn't manage to chew up and spit out!”Det är dessa offentliga ord jag utgår ifrån, så sitt inte och låtsas som att det är påhitt. Det visar ganska tydligt hur beräknande hela situationen framstår för de som lämnats kvar mitt i det här traumat, oavsett hur mycket du försöker släta över det.
Tänk vilket sänke för Ricky också, att de har hunnit göra likadana matchande tatueringar innan sanningen om vem hon egentligen är kommer fram.
Fy fan, stackars Ciara med dessa stalkers. Hoppas hon stämmer även henne för slander.
Hennes kille lämnade henne alltså efter en lååååång relation med ett nu sedan länge vuxet barn, för att han blivit kär i unga, vackra Ciara. Ja, sånt händer.
"She knew we had a child", hahaha. En vuxen människa vid 23 år alltså.
Hon var singel, han lämnade relationen han var i för att han hellre ville vara med Ciara.
Det är inget brott.
DU som försvarat Måns 20 år av konstant otrohet mot kvinna efter kvinna, även UNDER äktenskap med TRE, SMÅ barn, du är plötsligt förfärad av att hennes nya kille inte är oskuld utan också har haft en relation tidigare.
Hoppas Ciara får veta vem du är för det du skrivit i den här tråden är läskigt. Förföljelse, trakasserier, grovt förtal i stora mängder.
Den här bittra bruden i England har också fel. De flesta svenskar tänker öht inte på Måns Zelmerlöw ELLER Ciara. Det är främst kändisar som vet vem hon är, samt hans få gamla/galna fans.
Och av svenskar som vet vem hon är stöttar 99,9% henne.