Citat:
Ursprungligen postat av
Drozd
Typiskt pajasen Zelensky att linda in hoten mot Rysslands civilflyg som "varningar"...
Zelenskys hot är i själva verket startsignalen på operation M&M's som ska lamslå Rysslands civila luftfart. Enligt the Atlantic som först avslöjade operation M&M's är planen att attackera Moskvaregionens flygplatser med upp till 1000 autonoma AI-drönare per dag:
https://www.theatlantic.com/national-security/2026/08/ukraine-moscow-airports-ai-drones/688337/
Sluta se på Världen Ryskt, ni är helt felstöpta i nästan alla områden på grund av evigt förtryck, alkoholmissbruk och vranyo.
Zelensky gör rätt och varnar civila flygbolag.
Ryssen skjuter ner ett proppfullt civilt Holländskt flygplan, dessutom med flera läkare som kanske hade hela lösningen på AIDS ombord.
Hösten är här, ni kan plåga storstäder, precis som Hitler mot Churchill, men inget taktiskt.
Och vi vet vem av Adolf och Winston som överlevde och vem som förlorade. Ryssland blir kallt om höst och vinter, vilket känns ännu kallare när ingen, inte ens oligarker kan resa utomlands.