Citat:
Ursprungligen postat av
All-the-way-77
Nej, du påstod att det var "tämligen vanligt":
Och det är det ju inte, då det finns statistik på detta, precis som på mycket annat, och som visar att det inte är på det sättet. Jag menar fortfarande att det är märkligt att försöka sprida sådant - inte minst i en tråd som handlar om att skaffa barn - som enbart kan syfta till att få män avskräckta från kvinnor.
Vad är det för forskning och statistik menar du? Finns det forskare som går runt och övervakar unga kvinnor? Sätter de spårsändare och kamera runt halsen på dem, som man gör med vilda djur ibland? Annars finns det ju ingen möjlighet att få korrekta och sanningsenliga uppgifter.
Den enda lösningen idag för de allra flesta vita västerländska män som vill ha barn med en vit västerländsk kvinna är att bara köra på och skaffa barn, om de vill ha barn och får möjligheten att skaffa barn, och så får det vara som det är och gå som det går med resten. Vi lever i den tid vi lever i och tåget har gått för vår del. Kanske kan våra barn eller barnbarn få uppleva ett annat och sundare samhälle igen.