Citat:
Ursprungligen postat av
Alsteralven3338
Nej det är ganska uppenbart. Hon stannar väl tills det blir helt omöjligt. Kan säkert ta tid. Men tror hon kommer att lämna en dag.
Börjar tro att det ska väldigt mycket till innan hon lämnar? När man ser hennes hus och uteplatserna hon har, kommer han behövas där rent praktiskt. Med möbler, dynor, parasoller, grillplats, glassvagn, pool, trallar och växter som ska tas om hand och underhållas. Sen allt som kommer till med städning, matlagning mm. Hon kommer aldrig palla utan hjälp. Hon har huset/husen i Spanien också.
De har ju fått hjälp med precis ALLT! Men de som hjälpt dem med uppbyggnaden kommer att försvinna när det är klart. De båda är totalt värdelösa på att bo i hus och ta hand om en tomt.
I podden säger Pernilla att blommorna redan håller på att dö ”man måste ju vattna hela tiden!” Så de verkar inte ha nån trädgårdsmästare heller.