Såsom det ser ut och så som jag har känt så ser det ut att nyttja de mest osannolika spelen på denna maskin enbart. Konsolen står verkligen och dammar om man köper det enbart för nintendos spel tycker jag. Det är inte ens första gången. Nintendo är verkligen motbjudande tycker jag.
Men helt oväntat och förvånande så kommer både FFXIV och DayZ att släppas nu i augusti.
Jag har använt konsolen för f2p spel mest såsom Overwatch och Fortnite.
Det är verkligen en utmärkt konsol för de mest mediokra spelen vilket ändå säger en del om nintendo faktiskt.
Blir så jävla oattraherad av att ens titta på Nintendo spelen i min meny när jag vet att de tagit bort appar och förstört sina konsoler med all mening. Man kan inte ens titta på youtube längre. Nintendo har verkligen fullständigt gjort bort sig enligt mig när de tog bort pokemon tv dessutom. Det är svårt. Så jag är verkligen mer än nöjd med att dessa två spel som de knappt marknadsför nu kommer snart. De vet verkligen inte ett jävla skit detta fula spel företaget. Men nåväl.
Okej faktiskt så gillar jag deras äldre spel från en helt annan era såsom Mario Bros 3 lite då och då inget särskilt egentligen. Men jag tycker inte att det ska räknas

Ironiskt nog så tar dessa 3 titlar jag varvar emellan upp all minne av konsolen. Vilket jag är glad för. Allt jag behövde göra var att ta bort hela min backlog av fula Nintendo spel som jag inte vill se i menyn ändå. Jag behåller endast emulatorerna.