Citat:
Ursprungligen postat av
Grus-Kalle
Hur tänker ni i tråden? Ska man vänta med kommentarer till avsnittet har sänts eller kan man börja kommentera redan inatt, om man nu sett nästa avsnitt fr o m kl 02:00?
Jag väntar gärna oavsett och vill inte springa före någon som vill se det linjärt.
Edit: Det var ändå de första kommentarerna vid c:a kl. 11.30 förra söndagen, vet själv att jag numera inte kan vänta till söndag kväll med att titta, kanske dock att skriva, om många vill det.
Både här och i GVFÖ-tråden är linjär-TV-kravet borta. Innan brukade det stå med som en kommentar från admin varje gång man skulle posta, nu är den funktionen borta.
De regler som gäller är att aldrig posta sådant som man fått reda på i förväg, innan avsnittet släppts på PLAY, och absolut
aldrig avslöja hur det gick sen för paren utan att lägga spoilertaggar runt. Tyvärr har detta gjorts flera gånger i den här tråden, och som syster Florence skrev kan man inte ose detta. Jag önskar att jag sluppit info som jag inte bett om.
Lite spänning vill vi ha!