Citat:
Ursprungligen postat av
frange
Problemet är ju när de kraven blir totalt orealistiska.
När en sliten småfet 38årig med sjutton bokstavskombinationer och borderline, som jobbar inom hemtjänsten då hon hoppade av gymnasiet, med tre barn i olika färger och bränner det mesta av lönen på cigg, Nocco, fula tatueringar och blandras-kamphund - kräver i princip Henry Cavil eller Chris Hemsworth och vägrar ens tänka sig någon som tjänar mindre än sjusiffrigt och skall vara minst 2 meter lång med Flashbackkuk och lyxvilla - och dessutom utan minsta protest acceptera att det är hennes blandrasbastarder och hund som kommer i första hand - sedan sitter på Internet och gnäller över att män är svin och det bara är en massa äckel som raggar på henne.
Tycker du det låter som realistiska krav?
För idag är många kvinnors krav helt absurda. Samtidigt som de själva inte medför ett skit överhuvudtaget till bordet, annat än problem, misär och kostnader. Ja, och en sliten fitta som redan haft tresiffrigt antal kukar i sig.
Incel detected.
Det är sådan här kvinnosyn som skapar er incels. Det är självförvållat.
Som om det inte finns män som knullar runt, är dryga, etc etc. Allt du radade upp går att säga om män med i princip. Vad har du att ge förutom att bete dig som ett as och halvdan penis? Misstolka mig inte, finns massvis med bra män i Sverige, du är dock inte en av dessa utifrån din vinklade sörjan och toxiska hyckleri-tjatet du postar.