Citat:
Ursprungligen postat av
Vatos.Locos
Idioti att ta utan att gå och lägga sig. Ni kommer bara förstöra dygnet till slut.
Någon tjomme som känner sig hög på en halv 7,5
Det var knappt kul att ta många utav dom, nu snackar jag om 10+ piller per kväll. Minnesluckor och lagar mat som man inte minns att man åt. Otrevlig blev man också.
Under flera år skrev läkaren ut två askar i veckan. 60 piller med andra ord. Minns nästan inget från den tiden, jag minns inte ens mellan vilka år det var.
Varför vill folk kasta bort sitt liv, glömma allting i en dimma? Det är ju det man gör med bensos tillslut, även ökad risk för demens i förtid. Man har inte ens kul på det, man bara glömmer och gör dumma saker tillslut. För oss som plågats av grav ångest i åratal så säger jag såhär: leta vidare, bensos kommer man ångra förr elr senare om man börjar med det.
Z-analoger är extremt toxiska för både kroppen och hjärnan, är ännu värre än vanliga bensodiazepiner då det är bra värre för kroppen, lika dåligt för hjärnan.