2026-07-08, 16:04
  #181
Medlem
Det nya badmodet är ju fenomenalt! Kanske inte så hett när en jävla val kommer dundrande fram på stranden dock.

80 och en bit in på 90-talet så körde ju de flesta kvinnor topless, den gamla goda tiden.
Citera
2026-07-08, 16:05
  #182
Medlem
Iman2014s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av proconsul
Nej, du är en sjuk person. Vad kvinnor ska och inte ska göra offentligt har du inte med att göra. Det är sådana här åsikter som göder muslimhatet, idioter som du som talar om för svenskar vad de ska ha på sig. Ska du vara i Sverige så acceptera vad svenskar gör. Vill du se kvinnor i tält på stranden så finns det länder att flytta till. Gör gärna det så fort som möjligt. Ta din unkna jävla syn på livet och försvinn.

Så enligt dig ska kvinnor vara nakna offentligt då? Inga begränsningar alls enligt din ruttna feministiska liberala ideologi?

Och ja, vi ska tala om för er svenskar när ni gör sjuka ruttan saker såsom att låta era kvinnor vara i princip nakna offentligt, där ni visar upp hela röven för allihopa. Ni måste veta att detta är fel och detta är sjukt och ert samhälle är riktigt sjukt!

Det är din syn på livet som är ruttet. Tack och lov kommer vi alla dö snart och livet kommer försvinna för oss alla väldigt snart.
Citera
2026-07-08, 16:07
  #183
Medlem
Iman2014s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Vespasianus
Era kvinnor går ju runt som Spökplumpen.

Att en kvinna täcker för kroppen är klart överlägset en kvinna som är i princip naken. Det förstår du väl. Du tycker att kvinnor ska vara nakna offentligt. Du tycker det är bra men det är dåligt för en kvinna att täcka för sin kropp. Er ideologi är riktigt sjuk.
Citera
2026-07-08, 16:09
  #184
Medlem
Iman2014s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Max1494
Det verkar inte riktigt som att du vet vad du skriver om
Eftersom du aldrig går runt på stränder i Sverige under sommaren
Tiktok ger sällan en sann bild av verkligheten

Kan du förklara vad du menar med detta? Förr i princip alla kvinnor på Tiktok som lägger ut videor på stranden har stringbikini på sig.

Och anledningen till att jag undviker stränder i Sverige är på grund av kvinnor och hur kvinnor klär sig på stranden med stringbikini. När jag råkar se någon kvinna på stranden så är det ofta i stringbikini där man ser nästan hela röven.
Citera
2026-07-08, 16:11
  #185
Medlem
proconsuls avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Iman2014
Alltså, ni är helt sjuka. Jag påpekar att kvinnor är i princip nakna offentligt och ni väljer automatiskt att försvara detta bara för att ni hatar muslimer. Och ja, nakenheter är porr, eller vad försöker du säga här?

Någonting är fel med er personer alltså.

Jag hatar inte muslimer. Men vill du ha det som i muslimska länder så flytta dit. Vad jag inte gillar är folk som talar om för andra hur de ska leva. Ge fan i den svenska friheten och öppenheten, stick om det inte passar.

Nej, nakenhet är inte porr, det är dig det är fel på. Porr är sexuella handlingar och klarar du inte av att se nakenhet utan att blanda in sex så är det fortfarande dig det är fel på.
Citera
2026-07-08, 16:12
  #186
Medlem
Iman2014s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Farmor52
Vi gör det för att vi vi vill. Nej, vi skäms inte över våra kroppar. Skäms du för din?

Så varför är ni inte helt nakna då? Eller topless? Om det inte ska finnas några begränsningar alls?

Ni har ju uppenbarligen ingen skam eller anständighet då ni tycker det är okej att visa HELA ER RÖV för allihopa. Varför inte i sådana fall vara helt nakna då?
Citera
2026-07-08, 16:13
  #187
Medlem
Klandalfs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Iman2014
Ni svenskar är ju sjuka om ni bara accepterar detta. Det har inget med ens ursprung att göra. Ni etniska svenskar borde ju vara emot detta och kämpa mot detta. Ni har ju en sjukdom där varje gång någon påpekar dåliga saker med ert sjuka samhälle så väljer ni automatiskt att försvara ert sjuka samhälle!

Du tycker att det är "sjukt" för att du är den som är sjuk i huvudet och kommer från en sinnesjuk, motbjudande smutskultur.

Flytta härifrån, du ska öht inte ha en åsikt om vad vi svenskar gör i vårt land.
Citera
2026-07-08, 16:13
  #188
Medlem
Iman2014s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av sykkelpump
Det är ju du som är sjuk, bög eller muslim. Eller kanske alla tre samtidigt.

Det finns som tidigare sagts i tråden länder där du slipper se detta, flytta till något av dom så är ditt (och vårt) problem löst.
Men det kanske finns andra saker i dom länderna som stör dig ännu mer???

Såna som du är ett stort problem för svenska kvinnor som inte får/törs klä sig som dom vill på senare år.
Ni är också ett problem för oss män som kollektivt bestraffas för er sunkiga kvinnosyn, när ni behandlar våra kvinnor (och oss) som skit.

Åk någonstans där dina preferenser stämmer med landets traditioner, så slipper du problemet och vi slipper dig som skapar problem för oss.

Nej, det är er det är fel på. Det är er det är fel på som tycker det är okej för en kvinna att vara naken offentligt. Om du hade varit en anständig man, oavsett om du är etniskt svensk eller inte, så hade du också tyckt som jag. Att du är okej med att en kvinna är naken offentligt eller i princip naken offentligt visar vad för sorts människa du är.
Citera
2026-07-08, 16:15
  #189
Medlem
proconsuls avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Iman2014
Så enligt dig ska kvinnor vara nakna offentligt då? Inga begränsningar alls enligt din ruttna feministiska liberala ideologi?

Och ja, vi ska tala om för er svenskar när ni gör sjuka ruttan saker såsom att låta era kvinnor vara i princip nakna offentligt, där ni visar upp hela röven för allihopa. Ni måste veta att detta är fel och detta är sjukt och ert samhälle är riktigt sjukt!

Det är din syn på livet som är ruttet. Tack och lov kommer vi alla dö snart och livet kommer försvinna för oss alla väldigt snart.

Det finns inga lagar som förbjuder offentlig nakenhet, nej.

Nej, du ska verkligen inte komma hit och tala om för oss vad vi ska och inte ska göra. Du kan dra åt helvete och det så fort som möjligt. Om vårt samhälle är så sjukt vad gör du här? Lever på svenskarnas skattepengar?
Varför har du inte gett dig av redan? Fuck off med dina jävla medeltidsideer.
Citera
2026-07-08, 16:15
  #190
Medlem
Iman2014s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av halaltarzan
Mycket snack om muslim hit och dit i tråden, och nog fan kan det uppstå så att säga kulturkrockar. Hade t.ex. med mig en kille som bodde i Iran till Eriksdalsbadet, han fick såna jävla pinne där så han kunde inte bada nånting utan satt bara i ett hörn och försökte dölja det. En konsekvens av ett sjukt system kan ju jag tycka.

Hade en svensk som levde mellan 1920-1950 blivit återupplivad och sett dagens samhälle hade han blivit mer chockad än en muslim i Sverige idag. Om en svensk som levde innan 1960 kom idag och såg hur kvinnor klär sig på stranden med stringbikinis där dessa är i princip nakna, så hade han blivit väldigt mycket mer upprörd än en muslim idag.
Citera
2026-07-08, 16:17
  #191
Medlem
Iman2014s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av sykkelpump
Varför befinner du dig i ett samhälle som du betraktar som "sjukt" och som har "allvarliga fel"?

Du har ju uppenbarligen valt att flytta just hit, från ett land eller en kultur som du tycker är bättre än vår.

Så släpp dom fördelar som finns här och flytta igen, till något bättre land där ditt sinne får frid.
För du vill ju uppenbarligen inte vara här och då vill inte heller vi ha dig här, eftersom du är en motståndare till vårt sätt att leva.

Vi har alltid klätt oss som vi vill på stranden i vårt eget land, ända tills såna som du kom hit och började begränsa, framför allt kvinnors, möjlighet att känna sig bekväma i sitt eget hemland.

Nej, det har ni inte. Innan 1960 talet så klädde sig kvinnor på samma sätt som kvinnor i låt oss säga Egypten klär sig idag. Det är liberalismen och feminismen som gjort att kvinnor idag är i princip nakna offentligt. Detta är fullständigt oacceptabelt och som svensk borde du också tycka detta.
Citera
2026-07-08, 16:18
  #192
Medlem
proconsuls avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Iman2014
Att en kvinna täcker för kroppen är klart överlägset en kvinna som är i princip naken. Det förstår du väl. Du tycker att kvinnor ska vara nakna offentligt. Du tycker det är bra men det är dåligt för en kvinna att täcka för sin kropp. Er ideologi är riktigt sjuk.

Men fatta att du inte hör hemma här. Du är välkommen att vara här men då måste du ta till dig svenska värderingar. Fixar du inte det så har du inte här att göra.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in