Rösta bort korrupta Tidö som älskar att sparka på folket som har som sämst och berika giriga rika.
Rösta på vadsomhelst bara inte högern/Tidö. Var inte korkade och lurade av deras floskler och propaganda.
Dom är korrupta af.
Citat:
Ursprungligen postat av
LetMomSleep
Tröttsamt att dessa muppar som knappt gjort ett vettigt handtag i sina liv ska prata om ”arbetslinjen”. De klarar inte av att lösa ett enda grundproblem, kommer gå åt helvete med landet. En dag vaknar vi upp och upptäcker att vi är motsvarande Litauen under tidigt 90-tal.
Tack, du verkar vara någon som besitter ett intellekt.
Högern vill rasera det som skapat Sveriges välstånd och gjort Sverige bra. Helt otroligt att så många invånare kan vara korkade och gå på högerns lögner och propaganda.
Citat:
Ursprungligen postat av
flesh-flute
Ni är så jävla solidariska när det gäller andra människors pengar. Det är er bild av solidaritet. Så är ni programmerade.
Lyssna; människor vill hjälpa andra människor. Människor vill dela med sig. De vill däremot inte bli bestulna av det maktfullkomliga sosseriet som klampar in och säger att de har rätt att ta det de jobbat och slitit ihop. Jag har inget hopp om att du någonsin ska förstå innebörden i det jag säger.
Sluta snacka skit, dom jobbar, har jobbat & betalat skatt, alternativt har många släktingar som jobbar ifall dom själv skulle vara sjuka och inte kunna försörja sig själv. Nästan ingen väljer självmant att gå fattig utan ett arbete, lägg ner.
Garanterar också att du tagit del av bidrag, välfärden, det allmänna som du så efterblivet kallar för "sosseriet"(som egentligen gjort Sverige till ett bra land, istället för ett uland). Korkade människor som tror att dom är intelligenta som dig är värst.
Citat:
Ursprungligen postat av
BallaKlava
Alla som röstar på något av partierna som just nu sitter i Riksdagen röstar för en fortsättning av detta genomruttna korrupta system. Det svenska "demokratiska" enpartisystemet.

Men vilka är alternativen? Utländska påverkansagenter såsom AfS?
Piratpartiet verkar vara väldigt intressant och ett realistiskt alternativ, men behöver växa mycket för att kunna få inflytande.