Citat:
Ursprungligen postat av
Styrkelyftare
Då hon inte var min typ så hade jag på förhand bestämt mig för att vara helt filterlös och obrydd.
På dejten sa jag massa märkliga och politiskt inkorrekta saker. Inget för extremt och jag var inte på något sätt otrevlig, för sådan är inte jag. Men jag sa ändå saker som jag aldrig skulle ha sagt på en "norm
Världen är upp och ned.
Det är inte konstigt alls! Det är logik..
95% av alla män kommer vid en dejt vara inställsamma, pk och rädda för att göra bort sig. Det smittar av sig och kvinnan känner direkt energin. Det ger low value vibbar.
Kvinnor gillar män som står för sin åsikt, står för sin personlighet och sina livsval.
Kvinnor ser upp till män med självförtroende.
Dock är det otroligt viktigt att du som man samtidigt är lugn, respektfull och beter dig. Vissa idioter/män har misstolkat detta och tror att man får en kvinna genom att vara dryg, nedlåtande pch respektlös.
Om du exempelvis nämner på en dejt att du röstar på SD och tycker det bor för många muslimer i Sverige så finns det dock kvinnor som kommer ha mycket svårt för det, bli kränkta och inte vilja vara med dig. Det är självklart inte så att 100% av de respekterar och ser upp till dig för att du är dig själv. Men majoriteten kommer göra det! Och de som blir kränkta och drar, de är ändå idioter som har problem. Då det är ett bra utsållningstest i vilket fall. Bra att bli av med de fort om syftet inte endast är sexuellt.
Ju mer eftergiven, inställsam, simp du som man är.... ju större är risken att hon ser dig som low value. Då har du direkt visat att du ser upp till henne, anpassar dig efter henne och att hon är bättre än dig. Dvs du är inte värd och hon borde dejta någon bättre.