Vi måste ut ur EU. Alla länder borde lämna det genomkorrupta ormnästet. Påtvingad massmigration designad att förstöra länder. Åt helvete med dem, gränsen behöver stängas och massutvisningar ske!
UT UR EU!
vilka partier vill ens det, utanför riksdagen?! För nytt måste in!
AfS verkar ett av få vettiga, och det verkar som många börjar överväga afs. Faktiskt skandal att de inte röstats in än, ofta med ursäkter att "det tar röster" från "tidööö". Men Tidö är falsk opposition. 8klöver.
Öp har bra medvind, och hade gärna sett Allard röra om i riksdagen och få stå och svära ut andra partier för deras tafatthet och korruption, men anser afs är sundare på vissa punkter. Som övervakningen. Men ÖP vill också ha ut med packet, stopp på massinvasionen och också ur ur EU.
Vad säger MED?
Nu använder man massinvasionen som ursäkt för att införa digital ID med.. vad
förvånande.
Det är bra visserligen, för alla "flyktingar", att ta biometrisk ID, för de kommer med hög andel kriminalitet... Men det är inte där skon klämmer, det är dags att stänga gränserna och påbörja remigration!
Vi måste protestera mera, engagera oss mera! Det är
förräderi det som västregeringar och EU sysslar med!
Subrahmanyam Jaishankar Indiens "minister of foreign affairs"
https://x.com/i/status/2064314247992197462
Varnar väst för stor andel kriminella som kommer, efterlysta, kopplingar till organiserad brottslighet, med falska dokument osv.
samma "misstag" igen mao, ändå är "elitens" via EU och FNs direktiv att väst ska påtvingas mer massinvasion, nu främst från Indien, Pakistan, Bangladesh m.m. långtbortistan trots att officiella personer i Indien varnar för detta.
Inget mindre än förräderi är det, medvetet gör man länderna mer otrygga, medvetet utsätter man massor för brottslighet, tar pengarna från arbetarna för att betala för en bokstavlig invasion, och nu ursäktar man att fortsätta med det att "invandringen ändrar karaktär". 🙄
det är NOG nu. förräderiet måste upphöra!