Citat:
Ursprungligen postat av
SegerHelg88
Var nåt inlägg om att maten för alla djur kostar 5000 kr/vecka, 5000 x 52 = 260000 kr årligen. Ett äldre inlägg uppgav matkostnaden för djuren till 300000 kr årligen. Hur ska de ha det? Jag tycker de summorna låter lite väl. Har bekanta som haft sällskapsgrisar och får, inte kostar de dessa summorna.
Tror inte ett smack på henne!
Hon saltar där det behövs och drar ifrån när det krävs.
Det var någon som reagerade på de summorna för maten till djuren för en tid sedan, som påstod att hen hade fler djur än M*chelle och maten till dessa djur kostade betydligt mindre. Dessutom yrkesarbetade denna människa och tog hand om djuren på sin fritid.
Sådana inlägg tycker nog inte M*chelle om...
Nu söker hon tydligen någon som är bygg-kunnig och tidigare var det transportörer...
Hon verkar inte klara av mycket själv utan tigger sanslösa pengar från ont anande människor med gott hjärta, men verkar både extremt oorganiserad och allt annat än stabil.
Det kommer inte en krona från mig, vare sig nu eller framöver, då jag inte hjälper självupptagna, giriga och falska parasiter som dessutom verkar starta konflikter i tid och otid när hon inte får som hon vill.