Citat:
Ursprungligen postat av
WilleGarvin
Så du pratar om kondensering och strimmor men inte kondesationsstrimmor?
Jaja, vi får väl skylla på att du har lite svårt med språket.
Wigington håller inte med dig, han säger att det är omöjligt för high bypass att skapa contrails.
Men skit i det, han är ju en idiot så honom kan vi glömma.
Säger han det många platser? När sa han det sista gången?
Kanske har han rätt, eller han formulerade sig dumt?
Om motorerna ger (i bland) contrails, hur vet vi att dom inte sprider nåt annat?
Går ju inte att bevisa att strimmorna är bara vatten, och dessutom ser dom inte ut som förr i tiden och dom transförmerade inte himmlen med några strimmor förr i tiden.
Varför skal man inte mistänka at dom bedriver dagligen manipulering av himmlen när bl.a. klimatkris-fantaster har talat varmt om skiten i lång tid och SOM FÅR PLATS i massmedia, patenter och teknik finns i massor, men när man påstår det händer är man konspirationsteoretiker og foliehatt og teman blir tystad ner osv.
Dom skrämmer oss ju med klimatkris i massmedia hela tiden - "klimatkris" varje dag om möjligt, och har pratat om geoengineering som "lösning" många gånger. Men klart man är dum i huvudet om man tror dom faktisk sprider skiten när sjuka strimmorna expanderar som fogskum på steroider.