Citat:
Ursprungligen postat av
R33GTR
Det finns gudomliga, riktigt fina kvinnor, som man tappar hakan åt, överallt. Ändå väljer vissa män att de vill ha en kuk i röven?!?!
Han blev obekväm när Anis frågade om tjej i hans senaste grillvideo.
Han blev inte obekäm. Han sade att han inte kommer göra content med en eventuell partner på sin youtubekanal, utan nöja sig med några få parbilder på Instagram den dagen han har en officiell seriös relation.
Har man hängt med så känner man dessutom till några kändistjejer han haft romanser med.
Merparten av hans långa karriär har han vloggat hemifrån föräldrahemmet utan att någonsin visa sina föräldrar framför kameran. Samma sak med tjejer han dejtat, han sköter det offcam.
Han har varit väldigt öppen med att han varit ointresserad av att skaffa en flickvän för hans karriär tar så mycket tid så det fungerar inte be någon stå tillbaka och bara umgås sporadiskt. Du gör bara någon du bryr dig om en orättvisa och dig själv olycklig. Han har varit totalt transparent med att han prioriterat sin karriär för i hans yrke smider du medans järnet är varmt. Du har bara en begränsad tid som din livssituation, orken, turen och omständigheter du kan påverka ger dig utrymme att grinda och dra in så mycket pengar du bara kan, liknade en elitidrottare.
Han har jobbat i princip från det han vaknat tills han somnat från det han var 16 år.
Han förvarnade både på Youtube och på Twitch inför midsommar ifjol (eventuellt året innan) att han för första gången sedan han började vlogga skulle fira en midsommar utan kameror. Han hade pratat med sina vänner och de kom överens om att det var på tiden de inte hjälptes åt att släpa runt på kameror och avsätta massor med tid att komma ihåg att dokumentera allt. Filma kött, filma gäster som kommer, filma att grillen tänds, inte öppna en bärs och skåla utan att en kompis tar några kliv bak och filmar. Inte filma maten innan man äter. Inte att någon behöver fokusera mer på att filma middagen och att Sampe pratar lika mycket in i kameran som till kompisarna. Han berättade att midsommar blir identiskt som tidigare år, samma plats, gäster och mat så han kände sig opepp på göra samma video ett år till. Istället postade han några story på Instagram.
Några här drömmer om att han är bög, men det förändrar inte mycket om han vore. För vill du bli kändis genom att bli hans partner så kan du glömma det.