Citat:
Ursprungligen postat av
Kruken
Lite lite häpnadsväckande under Sigges numerologisegment i dagens avsnitt (Podme), där han två gånger säger att hans bror Fredrik är 47.
Den ena gången nämner han även att Fredrik reflekterar över det eftersom det sammanträffar med siffran 47 på nåt sätt som passar berättelsen.
Men han är ju 49? Född 26 april 1977, så det stämmer ju i övrigt att han "precis skulle fylla..." och så vidare.
Så om det inte är Fredrik som i någon 50-årskris bett honom skala av ett par år så är det ju väldigt konstigt att dels inte ha koll på hur gammal ens brorsa och dels då eventuellt väldigt uppdiktat att även hans bror reflekterade över sammanträffandet.
Det enda jag kan tänka på när jag läser ditt utlåtande är att det känna såå bra att inte betala för det. Jag lyssnar gratis med 4 veckors fördröjning (gratis är så jävla gott

) så kan tyvärr inte komma med någon input om det du skrev.
Däremot så kommer jag lyssna på denna veckas gratis avsnitt imorgon, men är det reklam i varje segment som det var förra veckan så kommer jag sluta lyssna. Lite tråkigt då man ändå prenumererat på podden sedan 2015.