Citat:
Ursprungligen postat av
Fiffiniffi
Nogger Black har blivit en mandela-effekt-händelse. Det var ingen som tvingade dem ta bort dem. GB stod upp för sin glass och tog bort den efter ett par år av andra skäl. Inte ens DO ville utreda ärendet.
Sitt ner i båten.
Alla med IQ över 82 och en halv förstår att glassen togs bort pga drevet. Det intygades i affär efter affär att den sålde väldigt bra. Det var ju någon anställd som när det begav sig gick ut med att de inte kunde byta namn på glassen för då skulle det vara samma som att erkänna att drevet hade rätt.
Sen förstår ju alla som kan GB Glace historia att det var ett nazistiskt företag. Men det är ju inte det vi talar om här dock.
Men ta drevet i sig. Det drevades ganska mycket och man var på företaget och anställda med hot och hat. Så varför skulle de inte få ha sin glass är frågan. Varför drevar vänstersnusket så mycket för mot sånt här trams.
I ärlighetens namn så är ju drevet mot Subway än mer korkat. Vad får vänstersnusket ut av att dreva så mot Subway? Precis alla vanliga människor skakar ju bara på huvudet åt vänstersnusket när de gör så här. Begriper du inte det?