Citat:
Ursprungligen postat av
ThaliaElise
Ja, när det blir för jobbigt att inse vad man orsakat och vad som gått förlorat, då vet nog kreativiteten inga gränser hos dessa vänstertroll.
Men att kalla tidningen Senioren, en intressetidning för äldre, för SD's trollfabrik - det var verkligen en rejäl dragning även för dem.
Utvecklingen är sjuk och surrealistisk.
Men detta visste man redan när Sverige för 10 år sedan blev ett av de länder med flest våldtäkter på kvinnor i världen. Då skyllde samma personer på att fler "vågade anmäla och ny lagstiftning".
Eftersom att gruppvåldtäkter och överfallsvåldtäkter samtidigt exploderade i antal så förstod man att det var skitsnack. För överfallsvåldtäkter har inget med någon samtyckeslag att göra. Det är ganska säkert att det rör sig om våldtäkt när 3 skäggbarn kastar in dig i ett buskage, slår och sparkar dig för att sedan våldta dig.. Och de är helt okända för dig.