Citat:
Ursprungligen postat av
korvenorven
Tycker det inte är så dyrt. 195 kostar ståplats i Västerås.
På ett bortaderby tvingades jag en gång tränga mig in i klacken men det gör jag aldrig om - ett fruktansvärt oväsen fastän jag hade hörselskydd och se fotboll som jag var där för fick jag skymta mellan banderoller och flaggor som det till råga på allt det menades att jag också skulle vifta med.
Nä sittplats är ett måste och så långt från klacken det bara möjligt är för galningarna där får ju ibland för sig att kasta saker och brandfarligt på folk som är där för att se fotboll.
Citat:
Ursprungligen postat av
cokehyena
Alla kan vi glädjas åt en seriefinal (de facto, vad fan) på en fredag.
Hm...ja du påminner om att det till råga på att det är en sk högriskmatch också spelas på veckans värsta alkoholdag. Lovat är i alla fall lovat och biljetter redan köpta så till trean blir det av ikväll - kul ändå att det i stort lär bli fullsatt arena