Citat:
Ursprungligen postat av
MossadNews
Iran har redan vunnit kriget mot USA, och Israel har redan vunnit kriget mot Iran (söndrat och försvagat militört). Nu fattar ju till och med en åsna som Trump att Iran kan dra upp oljan i 250 dollar fatet om de går all in mot sinna grannar och stänger sundet.
Mmm, håller med. Inte så säker på att Israel har spelat detta på rätt sätt i det långa loppet dock, men visst har dom köpt sig lite tid här och nu.
Israel sitter ju, och har alltid suttit, i en mer eller mindre omöjlig situation. Har väldigt svårt att se att vi ser det landet fira sitt 100-årsjubileum.
Dom har då fan bjudit upp till dans i alla fall därnere, det ska dom ha. Har väl aldrig varit helt och hållet tillfreds med deras claim, men det har sannerligen inte varit några halvmesyrer från deras sida. Riktig pitbull-nation.