Citat:
Ursprungligen postat av
StormuftinMagda
Kan du inte läsa eller dumhufvud?
Judarna vill störta våra länder i krig och etnisk konflikt.
Jag skriver att nationalistiska partier blir övertagna, återvandring och nationell tillhörighet plockas bort från listan av prioriteter.
Istället handlar det om hur man kan frambringa ett inbördeskrig, sionistisk politik, världsbild och andra judiska intressen före ursprungsbefolkningen.
Muselmanerna har blivit insläppta i våra länder för att destabilisera och sabotera.
Det har varit klart från förstabörjan att invandrare är skadliga för våra länder, med eller utan "radikalisering".
Sverige har redan drabbats av terror, mord, massvåldtäkt, bombningar, syndikalism. Listan är lång.
Allt som man de ansvariga visste skulle hända och allt man kunde önska sig.
Varför gör man så? Eftersom man har ett rasligt hat mot skandinaver och alla germanska folk.
Vi sitter redan med facit i handen, men trots detta så görs ingenting åt problemen.
Eftersom svenskar röstar på SD, ett sionistiskt parti som skiter fullständigt i svenskt boskap.
Så vill man vurma för våra fiender som SD gör så kan man göra det, då får man mer elände som ett brev på posten.
Jag kan läsa din fjant men kan du sluta vara paranoid och tro att alla dina misslyckanden och allt du ogillar beror på judar? Med samma typ av logik kan man anklaga muslimerna/invandrare/rasister och bögar för alla världens problem med.
Ser mer rashat mot araber, judar och ryssar än "germanska folk". Att folk ogillar nazzefascister som älskar att förtrycka germanskt folk (tex hbtq, kvinnor, skötsamma europeiska invandrare) är inte riktigt samma sak som att hata svenskar, vita, eller "germanska folk" som ni vitmaktpersoner ofta säger.
Att det finns främmande makter som skickar folk för att destabilisera förstår alla, tror du det är en gotcha elr?

Vi normala har fattat detta i årtionden.
Men att anklaga judarna för detta just för att det är judar känns inte logiskt. Säger inte att det sker men tror att det är i en mindre utsträckning än andra makter som gör sådant. Vi har inte så värst många judar i Sverige och majoriteten har typ inga kopplingar till Israel.
Bara för judar är intelligenta, jobbat upp sig och tagit sig an maktpositioner i samhällen betyder inte att judar i sig är onda eller kontrollerar världen. Eller ens israeler, dom är alla olika individer med olika åsikter om precis allting likt svenskarna. Att man försöker än en gång demonisera judar eller "sionister" med exakt samma taktik och åsikter som Hitler hade är löjligt. Även "sionister" har olika åsikter och är för fred/emot krigsbrotten som skett av Israels regim.
Största anledningen till varför så många invandrare släppts in är för att Sverige tillåtit det(samt röstat och velat det, är nyligen det blir mer blandade åsikter om det hela - trots allt är majoriteten förmodligen okej med viss invandring om det görs rätt) och att det är tumultartat på många håll ute i världen och folk flyr. Många invandrare anpassar sig efter Sverige och bidrar till samhället, och är inte mindre emot destruktiva, radikala, kriminella saker än dig och mig.
Det är inte någon hemlig konspiration som du verkar tro.
Dock så slinker en och annan agent med som har helt andra syften här än att skapa sig ett bra liv och integreras i svenska samhället. Givetvis finns detta men det är inte majoriteten invandrare, snarare en ytterst minimal minoritet.
Känns också att folk(propagandister med en uppenbar politisk agenda) anklagar judarna för det man själv gör så jag tar allt jude och Israelhat med en nypa salt. Follow the money istället så förstår man mer. Säger inte att sionisterna är felfria eller något sådant men tycker man ska vara försiktig med allt man läser och hör, om man inte vill bli vilseledd av sin confirmation bias eller propaganda.