Citat:
Ursprungligen postat av
needAlife
Jo att du har svårt att förstå hur normalt folk resonerar har vi förstått i många år. Som tur är är du inte ett genomsnitt av vad svensken tycker. Normala Svenskar skiter i HUR Allard för sig men bryr sig om VAD han säger men vänstern fokuserar alltid på budgivaren, aldrig på vad det handlar om.
Angående om gruppvåldtäkter är Allard och ÖP betydligt hårdare än SD någonsin varit. Han vet att det bara är invandrare bakom dessa och ät ytterst hårt förespråkare av återvandring.
Du insinuerar att jag skulle hysa vänstersympatier. Alla gånger jag har röstat så har det aldrig varit på ett parti till vänster.
Du försöker få mig att skämmas genom att påstå att jag skulle vara något annat än en normal svensk. Trist att vara normal, säger jag. Men du delar in folket i politiska sympatier, som är en kategorisering som är så ytlig och futtig att den är närmast amerikansk.
Vad Allard säger med hela sin person är att han vill ha uppmärksamhet. Han är en oerhört egoistisk person som uppvisar narcissistiska drag. Han är en mobbare och är varken artig eller anständig. Det går alldeles utmärkt att säga sanningen eller att uttrycka sin ståndpunkt utan att förställa rösten, svära och kalla andra för dumheter. Allard är inte en frisk fläkt som kallar en spade för en spade. Han är en omogen och till åldern enbart kronologiskt vuxen man. Trygg i sin person, självsäker och för åldern motsvarande uppförande är inte kvaliteter som är del av hans utstrålning.
Att han ens är känd beror helt på hur han är. En otrevlig kommunist som genom sitt stöd av Revolutionära frontens våld inte längre kunde hållas i Ung vänster. Vad han står för - populism om att skattepengar ska gå till välfärden och att politikernas löner ska halveras - det är det få som känner till.