Citat:
Ursprungligen postat av
Prepper
Fast det är inte några kort som bestämmer hur det ska gå i en relation. Det är mer hur man bestämmer sig för att det ska gå.
Man kan inte "bestämma" hur en annan ska agera.
Citat:
Ursprungligen postat av
scaryfoot
Genomsnittskvinnan vill ha en man som står stadigt, och står ut med hennes tokigheter och känslostormar. Hon ska få säga vad som helst till honom.
Det är när män sätter ner foten och inte går med på det som kvinnan inte vill ha relationer längre.
En man som har krav är kvinnohatare.
Genomsnittsmannen vill ha någon som är snygg, villkorslös och saknar självkänsla. En bimbo i finare kläder.
Citat:
Ursprungligen postat av
Epimanes
Tarot? Då får du väl sukta efter Birkan Tore snarare än en ordentlig karl.
Hahahaha nej, jag vet för det första inte vem det är och för det andra vill jag inte ha någon flummig typ. Jag är en rätt städad människa.
Lägger allt jag kan nu på korten eftersom jag faktiskt har en viss talang för dem och området. Det är dock tveksamt om människor vill höra mer än sockrade ord.
Det finns en mängd saker jag inte gör med korten. Såsom tar dem för 100% sanning eller tror att framtiden står skriven i dem.