Citat:
Ursprungligen postat av
Damien-
Sant, Prefab verkar vara en töntig jävel med blekta tänder och lismande leende. Men i jämförelse med BajsBaronen så är han som Hells Angels och Bandidos tillsammans. Han fick Trosas byfåne att skita på sig, då äggskallen enbart vågar gå på svagare individer, eller de som redan har alla emot sig.
Glöm inte att Baronen ändrade uppfattning om Julia över en natt, enbart för att Jockiboi blivit vän med subban igen. Äcklet med bandana vänder kappan efter vinden, jag hatar honom.
Prefab har kända kopplingar till BMC. Tror till och med att han kan ha varit medlem, och jag tror inte att kontakten har upphört.
Jag hörde talas om Andreas för några år sedan. Mitt intresse för aktuella kriminalfall gör att jag ibland förkovrar mig i diverse förundersökningar och domar. Vid något tillfälle läste jag i en tråd om någon utpressningshärva i Göteborg som utförts i Bandidos lokal, där länkar till FUP fanns bifogade. När jag läste i förhören så framstod det som att målsäganden var av uppfattningen att de agerade för Prefab-Andreas räkning. Det fanns, vad jag kan dra mig till minnes, däremot inte tillräckligt med bevisning för att binda honom till det.
Prefab är med säkerhet inte en människa man vill hamna på kant med. Han kanske inte själv åker och knackar på hos folk, men han kan se till att någon gör det. Det säger en del om hans ställning.