Citat:
Ursprungligen postat av
MjShamona
Oj, om du är trött på västvärldens lögner skulle du få hjärtattack om du fick reda på vidden av Rysslands, Irans och Kinas lögner.
Självklart är kvinnor diskriminerade i Iran. Prata med en kvinna därifrån så kanske du lär dig vad som händer.
Ryssland och Kina har inte lagt sig i Iran-frågan. De respekterar landets suveränitet och har därför ingen anledning att ljuga.
Snarare är det så att västerlänningar, till förmån för judiska och västerländska intressen, hetsar upp sig och beter sig irrationellt genom att tro på berättelser som snarare liknar fantasier från psykiskt instabila iranska prostituerade.
Västerlänningar beter sig som barn. Om ett land inte rör sig som de vill, ignorerar de dess suveränitet och är beredda att använda våld för att avsätta regeringen, precis som de försökte göra med Maduro.