Citat:
Ursprungligen postat av
Cebralpares
Hörru Asperger har du inte läst vad jag skrivit? Väl medveten om det då du skrivit det två gånger nu dessutom.
Jo jag har en ganska bra aning då jag oftast lämnar urinprov regelbundet. Mycket av de kommersiella kakorna ger ej utslag på stickorna. Mycket av det som säljs på internet gör inte heller det. Inte allt men en stor del och de flesta företag har samma leverantörer.
(Rökt både dagar innan och samma dag jag lämnat av det mesta och det har varit lugnt, så pass att jag inte ens är orolig för att lämna prover)
Vet dock inte hur det ser ut nu då jag varit ganska lugn och vill inte gambla. Jobbigt o beställa ett lager man inte ens kan röra.
Detta e väldigt vanligt jag trodde fler var medvetna om detta men icke...
Har varit positiv på THC-COOH från gatuhasch. På isolat har jag dock varit de med blev shockad när jag var positiv då jag brukade handla från samma shop och inte vara det.
Vad är det du inte förstår?
1.Har du rökt någon produkt som innehåller uns av THC eller THCA så kommer du pissa positivt.
2.Pissar du negativt efter att ha rökt så blev du hög av något helt annat än THC eller THCA.
Ganska simpelt faktiskt och ja, det gäller även gatan, darknet och lagliga hemsidor.
Marknaden är totalt förstörd och det mesta som säljs i haschväg är allt som oftast samma hasch som säljs lagligt på hemsidorna. Olika priser och struktur bara men väldigt ofta samma leverantörer. Och det är jävligt billigt i bulk.
Sverige har dessvärre kanske den sämsta cannabismarknaden i hela Europa för allmänheten. Dom som odlar själva eller känner odlare (alternativt seriösa importörer) är mer lyckligt lottade än dom som är ständigt på jakt efter nästa rus och nästa kran.
Frågan är väl varför du medvetet fortsätter röka och köpa det som inte ger utslag på stickor då det är en tydlig bekräftelse på att det är något fuffens du röker men ändå fortsätter du både sponsra det och inta det i kroppen. DÄRFÖR är marknaden så dålig som som den är, för efterfrågan finns på fejkgrejer.