Citat:
Ursprungligen postat av
Pundedu
Tacka möjliggörandet av asylinvandringen, bestående inavlade apor.
Dom börjar bi ganska många nu. I takt med att arbetslösa och värdelösa migranter ska ut i sysselsättning till varje pris, och därmed slussas ut i äldrevården.
Japp så är fallet precist.
Och så hamnar de i ”skitkobb” med hot om indragen försörjning om de inte jobbar, vilket föder vanmakt hos vissa avarter.
Klantänket sätter in: ”jag ska knulla din mamma” typ, det värsta sättet att förnedra och smutsa ner en människa/stat/religon på.
Nej, fotfolket i samhällsfållan har och får betala ett allt för högt pris för ”integrationen” utan att få något vettigt tillbaka. Samhällskontraktet är brutet för många.
Och vad är det sen för aparta religoner och kulturer de tvingat på Svenskarna? Vad är det för jäkla uppdelning av länder i Afrikas horn, Afghanistan, Pakistan, Irak, Iran, Syrien typ som försegåtts!?
Borde vara flyktingar som hämtades ifrån länder som
är kompatibla med Sveriges kultur o religon som fredligt folk från Tex Thailand, Vietnam, Kina, Kambodja och andra delar av det fattiga och förtryckta Asien som har en högre humanitär syn på levande varelser.
Nu ”investeras” istället korruptionspengar i miljoner i bla privata fickor i islamist Somalia…
Bra där Kristersson o god jul på dig med som har ett helt gym under granen med barr och allt!