Citat:
Det har nätt och jämt gått 11 månader, Madre Mia..
Att Trump inte begriper - eller inte bryr sig om - att han skadar respekten för presidentämbetet som sådant genom sitt ständiga hackande på sina företrädare, det är ett sådant där typiskt utslag av den mentala femåringen inne i honom. Ena dagen tänker man "Nu kan han väl fan inte sjunka längre" för att nästa dag få se hur han kraschar ner genom en ny gräns.
Han har totalt släppt masken och går all-in på hämnd och hån, lättkränkt som han är och som samlare på oförrätter.
Citat:
Exakt så här höll fascisten Mussolini på, märkte upp hela Italien och skiten sitter de facto kvar. Franco likaså med tanke på där han är begravd.
Men gubben har ju redan rivit delar av Vita huset för att kunna få plats med sin överdimensionerade balsal, så det är på ett sätt bara logiskt. Han är det moderna USA:s svar på Idi Amin.
Efter att Trump pissat in revir i Vita hönshuset, byggt spegelsal likt solkungen, byggt sin triumfbåge Arc de Trump så är det väl nåt Mausoleum på gång. Kan en pyramid vara tillräcklig med en sfinx bredvid med hans huvud månntro?
Eller så byter han väl ut frihetsgudinnan.
Citat:
Många har kritiserat men de värsta dörrmattorna vill nog inte av ren beundran.
Tycker dock att många fler från hans eget parti borde reagera på MacDonnies billiga (och osakliga) hån mot toidigare presidenter. Men av ynkryggar som Lindsay Graham och Ron Johnson kan man inte vänta sig någonting.
Flera är garanterat störda och njuter av hånet.
Andra vill sitta kvar på höga pinnar och njuta.
Inte undra att ledare utrikes undrar hur fan de ska bemöta den här skithögen med tanke på makt och pengar.
Eller att stollen ska hämnas på ännu värre nivå än via arkitektur.

Och den stämmer för det mesta mycket väl in även på Trump - kanske ännu bättre.
